You searched for 1 - Page 3 of 11419 - OhridNews
Расте бројот на новодијагностицирани, денеска евидентирани уште 62 случаи на Ковид 19

31.05.20 14:30

Во последните 24 часа направени се 771 тестирања, а регистрирани 62 нови случаи на ковид-19, информира Министерството за здравство Најмногу новодијагностицирани има во Скопје 24...

Во Охрид двајца оздравени и двајца на лекување од Ковид 19

30.05.20 16:01

Во период од 23 до 29 мај 2020 г Центарот за јавно здравје Охрид зел материјали (брис грло и нос) за тестирање на присуство на COVID-19 од вкупно 39 лица, во општина Охрид и Деб...

Вонредната состојба се продолжува за уште 14 дена

30.05.20 15:08

Претседателот Стево Пендаровски, по седницата на Советот за безбедност, што се одржа денеска во неговата резиденција на Водно, донесе одлука за продолжување на вонредната состој...

Билтен: Охриѓанец го нарушил јавниот ред и мир, во Охрид во изолација 49, а во самоизолација 16 граѓани

29.05.20 15:08

На булеварот ,,Македонски Просветители“ во Охрид, вчера, во 1910 часот, бил нарушен јавниот ред и мир со викање и непристојно однесување од страна на 49-годишен охриѓанец, инфор...

Обновено: Прес конференција на министерот за здравство Венко Филипче во 13.30 часот

29.05.20 12:11

Во 1330 часот закажана е прес конференција на министерот за здравство Венко Филипче кој ќе ја информира јавноста за најновата состојба со коронавирусот во земјава...

Ф1: Откажана е трката во Холандија

28.05.20 17:23

Организаторите на трката за Големата награда на Холандија потврдија дека трката на патеката Зандворт нема да се вози оваа година Спортскиот директор на холандското гран-при Јанс...

На 17 јуни продолжува Премиер лигата

28.05.20 16:40

За точно три седмици односно на 17 јуни ќе се рестартираат натпреварите во најквалитетната фудбалска лига во Англија, позната како Премиер лига Возбудувањата во лулката на фудба...

38 нови случаи на коронавирус, 16 излекувани, 2 починати

28.05.20 14:13

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 16 оздравени пациенти од кои 1 од Скопје, 1 од Куманово, 4 од Прилеп, 9 од Велес, 1 од Битола Од министерството за здравство инфор...

Георгиески: Владата во капитални проекти и помош во Општина Охрид вложи над 1 милијарда денари

28.05.20 13:44

Со финансиска помош на Владата, сопствени средства и средства на меѓународни институции, во моментов во градот се реализираат два големи инфраструктурни проекти, од извонредно з...

МТСП: Парична помош за сите невработени кои имале прекин на работен однос во периодот од 11 март до 30 април

28.05.20 12:15

Работниците кои поради корона кризата останале без работа, независно од времето поминато во работен однос, ќе добиваат паричен надоместок преку Агенцијата за вработување во врем...