You searched for 1 - Page 4 of 11412 - OhridNews
Во Охрид има 6 активни случаи со Covid 19

23.05.20 10:50

Во период од 16 до 22 мај 2020 г земени се материјали (брис грло и нос) за тестирање на присуство на COVID-19 од вкупно 28 лица и тоа по место на живеење: во општина Охрид и Деб...

Млади музички таленти подгответе се, на 1 јуни почнува запишувањето во ОМУ „Методи Патче“

22.05.20 11:52

Во Основното музичко училиште „Методи Патче“, на 1 јуни ќе започнат уписите за новата учебна година 2020/21 за ученици во прво и четврто одделение Во прво одделение ќе можат да ...

ВМРО ДПМНЕ: Какво е тоа дрско однесување-избори на 21 јуни или не се договараме?

22.05.20 11:06

Зоран Заев и Лазаревска повеќе не се фактор да уценуваат и да си играат со здравјето и чувствата на граѓаните Желбата на Лазе Танески и Лазаревска е да загубат со помала разлика...

Лазаревска: Избори се неопходни, гласањето ќе биде 100% безбедно

21.05.20 15:15

СДСМ е одговорна партија, ние сакаме консензус за важни прашања како што се изборите Доколку ВМРО-ДПМНЕ упорно избегнува консензус, тогаш изборите по сила на закон ќе бидат на 2...

40 нови случаи на коронавирус, 11 излекувани, еден починат

21.05.20 14:08

Во изминатите 24 часа направени се 549 тестирања, а регистрирани се 40 нови случаи на ковид-19 По градови: Скопје 26, Куманово 1, Прилеп 1, Тетово 10, Велес 1, Битола 1 Досега в...

Македонски фудбалер позитивен на Ковид -19

21.05.20 08:07

Македонскиот фудбал го забележа првиот позитивен случај на вирусот Ковид -19, откако поранешниот играч на тетовските екипи Шкендија и Ренова, Изаир Емини се тестирал позитивно Е...

Охридските угостители креативни и дарежливи: Изберете што сакате да јадете утре и добијте попуст од 10%

21.05.20 07:00

Корона кризата се уште силно се чувствува во најтуристичкиот град во земјата, но охридските угостители и пркосат со креативни решенија и попусти, одржувајќи се во кондиција Бист...

Државата со 16 милиони евра ќе го поддржи домашниот туризам, штетите најголеми во хотелско-угостителскиот сектор

20.05.20 23:10

Во третиот економски пакет, предвидени се над 16 милиони евра, односно на над 100 илјади граѓани ќе им се доделат ваучери, со цел да ги искористат во категоризираните хотели но ...

19 нови случаи на коронавирус, 16 излекувани, 4 починати

20.05.20 12:14

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 16 оздравени пациенти Од нив 7 од Скопје, 1 од Куманово, 3 од Тетово, 1 од Велес, 1 од Кочани и 3 од Неготино Во изминатите 24 час...

Заев: Избори треба да има на 21 јуни, три месеци немаме парламент и политичка влада

19.05.20 13:11

Според претседателот на СДСМ, Зоран Заев, изборите треба да се одржат во јуни бидејќи, како што рече, наесен се очекува нов бран на пандемијата на коронавирусот Потребата од изб...