Глумецот Томи Листер, можеби најпознат како силеџијата во комедијата „Петок“, како и споредните улоги во „Петтиот елемент“ и други филмови, почина вчера. Тој бил најден во својот дом, без знаци на живот. Имаше 62 години.

Наводите ги потврди неговата менаџерка Синди Каван. Таа рече и дека последниве денови пројавил симптоми на коронавирус.

Тој беше прекрасно момче со златно срце. Сите го сакаа. Вистински џин на нежноста. На сите ни е скршено срцето, објави таа.

Филмскиот џин познат како „малиот“ (tiny), ќе се појави во филмовите „60 минути за убиството“ (60 Minutes to Kill) „Отпадници“ (Renegades), закажани за наредната 2021 година.

OhridNews