Од страна на Медицинскиот центар Струга, вчера, во 10.20 часот, било пријавено дека од страна на 25-годишно лице од Шведска, било донесено починато девојче на возраст од три години, без траги на насилство, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

По наредба на Јавен обвинител телото е дадено на обдукција.

OhridNews