„Deadpool 2“ се очекува во кино салите во 2018 година. Во продолжението на оваа комична научно фантастична приказна ќе ги видиме Ryan Reynolds, Karan Soni и Brianna Hildebrand, а режијата е на David Leitch.

Што не очекува во „Deadpool 2“ погледнете од трејлерот за филмот.

OhridNews