Порториканскиот боксер Феликс Вердехо е обвинет за убиство на бремена жена, пишува „Вашингтон пост“.

Според извештаите во американските медиуми, боксерот е обвинет за убиството на Кисли Родригез, кој бил бремена од него.

Во четвртокот, на 29 април, мајката на Родригез разговарала со нејзината ќерка за последен пат на телефон. Девојката беше скоро два месеца бремена и се подготвувала да го извести Вердехо за тестот за бременост. Нејзиното тело беше пронајдено два дена подоцна во лагуната во близина на Сан Хуан.

Во текот на вчерашниот ден Вердехо се предал на полицијата. Тој е обвинет за киднапирање и убиство.

OhridNews