Согласно одлуката на Регулаторната комисија за енергетика, од ноќеска на поноќ, бензините поскапуваат за половина денар, а цената на дизелот не се менува. Литар ЕУРОСУПЕР БС 95 ќе се продава за 67 денари, а ЕУРОСУПЕР БС 98 за 69 денари. Цената на дизелот не се менува и тој и натаму ќе се точи за 53,5 денари по литар.

Не се менува ниту цената на Екстра лесното масло за домаќинство кое и натаму ќе чини 42 денари за литар.

OhridNews