Сончево време со умерена облачност ќе превладува во текот на денот. Во попладневните часови не очекува наоблачување, додека во северните делови ќе има услови за нестабилност со појава на краткотраен дожд и грмежи. Максималната дневна температура во Охрид ќе достигне 30 степени Целзиусови.

Како што информираат од УХМР, слично време со услови за краткотраен локален дожд и грмежи не очеквуаат утре, но и на почетокот од седмицата.

OhridNews