На 17.09.2023 година во 12.10 часот во СВР Охрид e пријавено дека во нива во атарот на селото Песочан, Oпштина Дебрца, сопственост на 66 годишно лице од истото село, настанал пожар.

Повредени лица нема, а интервенирала Територијалната противпожарна единица од Охрид, информираат од СВР Охрид.

OhridNews