На 16/17.09.2023 во периодот од 22.00 до 04.00 часот, при извршени сообраќајни контроли, полициските службеници во Охрид затекнале тројца возачи кои управувале моторни возила под дејство на алкохол.

Тие, веднаш се исклучени од сообраќај, одземени им се возачките документи и поднесени им се соодветни платни налози, информираат од СВР Охрид.

OhridNews