На 01.10.2022 во 17.50 часот полициски службеници од СВР Охрид лишија од слобода 28 годишно лице од Битола, информираат од МВР.

При извршен преглед во угостителски објект на кеј „Македонија“ во Охрид, полициските службеници кај него пронајдоа и одзедоа бела прашкаста материја, а при претрес извршен во хотелска соба каде престојува, пронајдена и одземена е марихуана, додаваат.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

OhridNews