Најмалку четири лица се убиени при пукање во источниот дел на Канада, соопшти канадската полиција. Инцидентот се случил во градот Фредерикот.

Полицијата преку социјалната мрежа „Твитер“ ги предупреди граѓаните поради безбедносни причини да останат во своите домови, да ги заклучат вратите и никому да не му отвораат.

Најновите информации говорат дека лицето кое пукало е приведено.

OhridNews

Макфакс