Шпанскиот интернационалец Педро со маестрален погодок ја зачини победата на Челси (5-3) против австрискиот тим Салзбург. Педро, погодокот за кој сигурно долго ќе се зборува го постигна со петта во лет. Уживајте!

OhridNews