Навивачката група „Рибари“ на мечот помеќу РК Охрид и РК Вардар 2, му оддаде почит на нејзиниот член Тони Тузески кој трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа и му изрази поддршка на тешко повредениот Чизе, исто така член на „Рибари“.

OhridNews