Најдобриот португалски фудбалер Кристијано Роналдо деновите во карантин ги поминува тренирајќи во тандем со својата партнерка Георгина Родригез. Двајцата, фитнес справите ги заменија со трчање во дворот од куќата. Роналдо и Георгина правеа спринтови на угорница и уште еднаш ги освоија симпатиите како ги поминуваат заеднички моменти.

 

View this post on Instagram

 

My beautiful training partner!🏃🏻‍♀️💪🏽 #stayactive #stayhome

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

 

OhridNews