Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, е избран за најдобар фудбалер во месец септември во Премиер лигата, соопштено е денеска на официјалниот сајт на натпреварувањето.

 

Португалскиот напаѓач сезонава се врати на „Олд Трафорд“ по пауза од 12 години и во првите три натпревари за „црвените ѓаволи“ постигна три голови.

За најдобар тренер во изминатиот месец во англиското првенство е прогласен стратегот на Арсенал, Микел Артета.

 

OhridNews