You searched for 1 - OhridNews
Приведени 155 лица за непочитување на забраната за движење

06.06.20 11:42

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата на 722 лице им се издадени решенија за изолација, а 185 лица потпишале изјави за самоизолација Од страна на полициск...

Филипче: Имаме втор бран на коронавирус, но вирулентноста на Ковид 19 слабее, oд понеделник без рестриктивни мерки

05.06.20 16:49

Имаме втор бран на коронавирусот Ковид 19, изјави министерот за здравство Венко Филипче на прес конференцијата што започна пред малку Тој истакна дека деновиве се бележат рекорд...

180 нови случаи на ковид-19, по еден во Охрид и Струга

05.06.20 16:35

Во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19 – Скопје 109 – Куманово 26 – Дебар 1 – Штип 15 – Т...

ЕВН: Од 15 Април броилата се отчитуваат и корисниците добиваат порамнети и коригирани сметки

04.06.20 21:12

Броилата на корисниците од средината на април се отчитуваат и тие добиваат порамнети и коригирани сметки, информира ЕВН, по реакцијата на Регулаторната комисија за енергетика &#...

Голем процент од граѓаните на Македонија смета дека Ковид 19 настанал во лабораторија, мнозинството се загрижени за здравјето

04.06.20 18:16

Мнозинство, односно 71,3% од граѓаните се израџиле загриженост кога размислуваат за моменталната состојба во светот и земјата во однос на новиот корона вирус и Ковид-19 кризата,...

Инспекторите извршиле 12799 контроли, изречени голем број казни

04.06.20 16:39

Инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, изминатите седум дена извршиле најголем број, односно 11504 контроли, информираше претседателката на Инспекцискиот совет, Магдален...

Михајловски официјално го презеде РК Вардар 1961

04.06.20 15:49

Двократниот европски шампион со ново име Вардар 1961 и нов претседател Михајло Михајловски ќе ја започне новата ера Паричниот влог и основната главнина е 25000 евра, а Михајло М...

120 нови случаи на коронавирус

04.06.20 12:59

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 953 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 и тоа во: Скопје-67, Куманово-19, Штип...

101 нов случај на Ковид 19, од кои еден во Охрид и четворица починати

03.06.20 13:40

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 974 тестирања, а регистрирани се 101 нови случај на ковид-19 и тоа во: Скопје-59, Куманово-12, Штип...

Во Охрид 13 во Струга двојно повеќе казни за неносење заштитна маска, но и отпор кон полицијата

03.06.20 13:33

Според статистичките податоци на МВР, на подрачјето на СВР Охрид, моментно во изолација се 106 лица (Охрид-37,Струга-58,Кичево-11), а извршени се вкупно 75 контроли Во самоизола...