Во рамки на третото коло од ракометната Супер лига, ГРК Охрид го пречекува актуелниот шампион Вардар и учесник во Лигата на шампиони Вардар.

Средбата почнува во 18 часот.

По две одиграни кола Охрид има максимален учинок, како и шампионот Вардар.

OhridNews