Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе  кривична пријава против  41-годишно лице од струшкото село Радолишта за сторено кривично дело „Загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.

На  7-ми февруари, во село Радолишта во домот на 70-годишниот татко на сопругот,  при  караница помеѓу пријавената и нејзиниот сопруг, истата по упатени закани физички го нападнала свекорот и со нож го расекла  во пределот на главата и челото.

OhridNews