Во текот на наредните денови продолжува сончевото и топло време, со слаб ветер од променлив правец. Максималната температура ќе биде од 21 до 29, а минималната од 1 до 9 степени.

Во Охрид дневната температура, до крајот на седмицата, ќе биде од 19 до 21 степен целзиусов.

OhridNews