Денеска во Охрид ќе преовладува сончево и потопло време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 11 а дневната ќе достигне до 26 степени Целзиусови.

Сончевo и топло време не очекува и утре, како и за време на викендот. Минималната температура ќе се движи во интервал од 10-21, а дневната од 26-37 степени.

OhridNews