По денот пауза натпреварите продолжуваат на Светското првенство во Франција со дуелите од четвртфиналето.


Четвртфиналната фаза ќе ја отворат селекциите на Норвешка и Унгарија со мечот во 17 часот. Домаќинот во 19 часот ќе се сретне со Шведска, а двата преостанатите мечеви Шпанија – Хрватска и Словенија – Катар се играат во 20 и 45 часот.

Двојки: Норвешка – Унгарија (17ч), Франција – Шведска (19ч), Шпанија – Хрватска (20:45ч), Словенија – Катар (20:45ч).

Шпанија-Хрватска / Норвешка-Унгарија

Франција-Шведска / Словенија-Катар

OhridNews