ГРК Охрид денес на домашен терен ја пречекува екипата на Алкалоид во дерби пресметката од 4 коло во ракометната Супер лига. Викендов активни ќе бидат и фудбалските второлигаши. На овие теми повеќе гледајте во новото издание на Спорт +.

OhridNews