Свет - Page 1738 of 1801 - OhridNews
Баерн ја скроти селската буна, Пандев го пречекува Интер

06.12.08 00:28

Фаворитите ќе имаат “лесни“ задачи во 16-то коло од Премиер Лига Топчиите на Емирати го пречекуваат  Фулам Ливерпул ова коло ќе има тешко гостување кај Блекбурн, додека сините о...

Се комплетира листата на патници во 1/16 финалето

04.12.08 23:10

Се е` познато во Е и Ф групите додека последното коло ќе ги даде патниците од  Г и Х групите во елиминационата фаза од купот на УЕФА Група ЕВолфзбург – Портсмут 3-2Херенве...

Уефа Куп : Резултати во Живо

04.12.08 20:45

Вечерва е четвртото коло од натпреварите во Е – Х сегментот во Уефа купот Резултати во Живо Група Е 20:45ч Волфзбург – Портсмут , Херенвен – Брага Група Ф 20:4...

Видео : Пет нови имиња во 1/ 16 финале на Уефа Купот

04.12.08 00:30

Металист, Стандард, Твенте, Галатасарај и Удинезе се екипите кои обезбедија пласман во понатамошната фаза во Лига Купот на Уефа  Група АГраѓаните од Манчестер ремизираа 0-0 на д...

Резултати во живо

03.12.08 18:00

Натпревари од националните купови како и натпревари од Купот на Уефа се играат ширум Европа Последните промени од сите овие натпревари проследетеги во живо Резултати во Живо Куп...

Пандев во тимот на светот против Ирак

03.12.08 07:30

Стадионот “Џузепе Меаца” во Милано ќе биде домаќина на хуманитарна средба под мотото “Гол во името на мирот” На натпреварот ќе се сретнат “Избранио...

Видео : Златната топка за Роналдо

02.12.08 12:31

Седмицата на актуелниот шампион во англиската премиер лига и најпрестижното натпреварување Лигата на шампиони Кристиано Роналдо е добитник на Златната Топка кој ја доделува Фран...

Видео : Сицилијанска лекција за Милан, англиските пресметки за гостите

01.12.08 00:05

Градските пресметки во англиската премиер лига им припаднаaа на гостите Со 100-от премиерлигашки гол на Вејн Руни црвените ѓаволи минимално со 1-0 го совладаа градскиот ривал Си...

Резултати во живо

30.11.08 14:30

Последните промени на резултатите во најсилните европски првенства проследети ги во живо Резултати во Живо Англија Премиер Недела:14:30ч Ман Сити – Ман Јунајтед16:00ч Порт...

Видео : Барса фуриозно низ Севиља ,сигурен чекор на Јуве и Баерн

30.11.08 00:38

Резултатската криза во кралскиот клуб, најдобро ја користи Бареслона кој благодарение на головите на Ето и Меси на двапати со 3-0 го доби дербито против Севиља Гетафе – Ре...

Dr Batkoski pod artikli