Регион/Свет - Page 2463 of 2473 - OhridNews

Регион/Свет

08.09.07 17:59

Русија – Македонија 1:0 на полувреме !

Пред малку заврши првото полувреме од квалификацискиот натпревар за...

03.09.07 01:22

Едриличари се вратија со 5 медали од регатата на Бованско…

Македонските едриличари освоија пет медали на меѓународната регата ...

30.08.07 10:22

Севиља: Почина фудбалер на терен

Дваесет и две годишниот шпански фудбалер Антонио Пуерта (22) почина...

21.08.07 00:25

Тинејџер умре на фудбалски тренинг !

Шеснаестгодишниот Антон Реид, член на англискиот третолигаш Walsall...

08.08.07 15:55

Има само еден „Дрим-тим“ !

Деновиве се навршуваат 15 години од формирањето, на едиствениот вис...

10.07.07 08:25

„Соколовото око“ и во фудбалот ! ! !

По успешната имплементација во тенисот, каде компјутерски се означу...

05.07.07 09:57

Рускиот град Сочи ги доби ЗОИ 2014г.

Рускиот град Сочи ја доби организацијата на зимските олимписки игри...

17.06.07 21:12

Формула 1: Со Хамилтон нема шега

Луис Хамилтон или „малото симпатично црнче“ како што го нарекува це...

15.06.07 09:42

Сан Антонио го збриша Кливленд за 4-та титула !

Ману Џинобили постигна 27 поени во 4-та последователна победа на Са...