Голеада имаа можност да видат гледачите на третиот ден од традиционалниот турнир во мал фудбал „Петровден 2022“ што се игра во Мешеишта. Синоќа, на три средби беа постигнати 14 гола.

Резултати 23.06.22

Ајсел – Сатеска 0:2

Св. Тројца – Партизани 5:2

СРЦ Бела Каса – Млади Бунтовници 4:1

Вечерва (петок), на програмата се четири средби, а се среќаваат:

Ресторан Бриони – Буба Мара 20:00ч.

Бистро Корнер – Кафе бар 9 21:00ч.

Гостилница кај Мече – Арена Мислешево 22:00ч.

Книжарница Клио – Лама 23:00ч.

Г.М.