Со натпреварите од 7 коло, викендов продолжуваат натпреварите од плеј-офот во Супер лигата.

ГРК Охрид, вечерва, ја пречекува екипата на Бутел. По шест одиграни кола Охрид неочекувано е на осмата позиција со 3 бода, а Бутел е петти со 7 бода.

Натпреварот се игра во салата „Билјанини извори“ со почеток во 18:30 часот, а може да се следи и на следниот линк:

Г.М.