Celta-Elche 1 (1.55)

Вечерва во шпанската Примера играат Селта Виго-Елче,а ние типуваме на домаќинот.

Екипата на Селта се наоѓа на 9-та позиција и на последните 5 натпревари имаат три победи (две во низа)(Кордоба 1:0,Атлетико Мадрид 2:0,Депортиво 0:2),еден нерешен натпревар со Реал Сосиедад со 1:1 и пораз од Гетафе со 2:1.

Од друга страна пак гостите се наоѓаат на 17-та позиција и на последните 5 натпревари имаат две победи (Рајо Ваљекано 2:0,Ејбар 0:1) и три порази (Барселона 0:6,Гранада 1:0,Реал Мадрид 0:2).

По традиција овие две екипи се изедначени со по 5 победи и 5 нерешени натпревари.