Sochi-CSKA M. 2 (1.6)

Вечерва во КХЛ хокеј лигата се игра 4-от натпревар во плејофот,наш избор е натпреварот Сочи-ЦСКА Москва,а типуваме на гостите.

Екипата на ЦСКА води со 3:0 (3:0,3:1,1:2) во победи и вечерва би требало да издвојува триумф ,а со тоа ќе се одмори и фокусира на четвртфиналето и следниот противник.

И традицијата е на страна на гостите кој против Сочи имаат 7 победи во низа.

Анализа на предлог типовите за февруари.