Вести - Page 6154 of 6156 - OhridNews
Доктор Митко Тилевски за наградата Св. Климент Охридски

09.12.06 14:14

“Со гордост можам да кажам дека денес Свети Еразмо е водечка здравствена установа од областа на ортопедијата, трауматологијата и медицинската рехабилитација во Македонија,...

Охрид го одбележа патрониот празник

09.12.06 13:20

Традиционално, прославата на патрониот празник на Охрид Свети Климент Охридски, се заокружи со осмодекемвриската свечена академија во Центарот за култура Григор Прличев, Што се ...

Кривични пријави за вработен и волонтери во охридскиот суд

08.12.06 15:03

СВР Охрид поднесе кривична пријав  против граѓанин на Охрид, за сторени три кривични дела “употреба на исправа со невистинита содржина”, против вработен во  Основен суд Охрид за...

Промовирана песната за Св. Климент Охридски

08.12.06 14:42

Во рамките на одбележувањето на 8 Декември, Свети Климент Охридски-патронот на Охрид, во Центарот за култура Григор Прличев денеска беше промовирана песната за Свети Климент Охр...

Промовиран ohridnews.com

07.12.06 23:01

Добра атмосфера, фина музика, опуштен разговор и неформално дружење – ја одбележаа промоцијата на wwwohridnewscom, првиот локален електронски весник во Македонија Воведна ...

Заврши реконструкцијата на гимназијата

07.12.06 22:20

Со огномет и осветлувањето на гимназијата „Св Климент Охридски“ и свечена програма што се одржа по повод патрниот празник, се означи крај  на реконструкцијата на овој објект во ...

Ohridnews.com – нов прозорец кон светот

07.12.06 16:45

Почитувани, пред вас е првото издание на Ohridnewscom – новороденче на медиумскиот простор во Охрид Иако во светот Интернетот зазема се поголем простор во размената на инф...

Охрид го чествува Св.Климент Охридски

07.12.06 10:27

Со свечената акдемија вечерва ќе бидат заокружени чествувањата по повод патрониот празник на Охрид – Св Климент Охридски На свеченоста на на специјалната болница за ортоп...

Полска ја обвини СССР за геноцид

07.12.06 09:28

Полскиот Парламент усвои резолуција со која Сојузот на Советските Социјалистички Републики (СССР) е обвинет за геноцид во Украина, во периодот од 1932 и 1933 година Полските ист...

Непозната е судбината на 2.150 исчезнати лица од Косово

07.12.06 09:27

Судбината на 2150 Албанци, Срби и припадници на другите етнички заедници до денеска сеуште е непозната соопшти УНМИК Според истиот извор, по судирите на Косово во 1999 година ев...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер