Вести - Page 6216 of 6219 - OhridNews
Baner OhridNews vrabotuva
Полицијата тренира во Охрид

12.12.06 09:02

Во работењето на македонската полиција и нејзиниот однос кон граѓаните во изминатите неколку години евидентно е постигнат значителен напредок Како тој однос кон граѓаните и ната...

Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за 1,5 денари

11.12.06 15:00

Малопродажната цена на МБ-96 од 62 денари за литар се зголемува на 63,50 денари за литар, БМБ-95 од 59 денари се зголемува на 60,50 денари за литар, додека цената на дизелот од ...

Албанија конечно ќе го гради колекторот на Охридското Езеро

11.12.06 14:49

Изградбата на првата фаза од колекторскиот систем на албанска страна од Охридското Езеро што беше најавуван со години ќе отпочне на 15 јануари 2007 година Ова на македонскиот ми...

Состанок на комитетот за заштита на Охридското Езеро

11.12.06 10:31

Мешовитиот Македонско – албанскиот Комитет за заштита на сливот на Охридското езеро денеска ќе одржи состанок во Поградец, Албанија На состанокот на кој ќе учествуваат  ма...

Времето и денеска ќе биде променливо облачно

11.12.06 01:45

Во Македонија ќе преовладува променливо облачно време со услови за повремени слаби врнежи од дожд Утринската температура ќе се движи од нула до четири степени, а дневната меѓу п...

Стечајците денеска одлучуваат дали ќе има протести

11.12.06 01:34

Вонредно Собрание на Здружението на граѓани загубари, технолошки вишок и стечајни работници – Охрид, ќе се одржи денеска  во 18ч во големата сала на општината, соопшти пре...

Почна сезоната на петарди

11.12.06 01:25

Со наближувањето на новогодишните празници расте и употребата на петарди и други пиротехнички средства Иако продажбата на петарди, кои според Законот за заштита од експлозивни м...

Зачестија кражбите на бакарни предмети во охридско

11.12.06 01:10

Секторот за внатрешни работи Охрид ги известува граѓаните дека на подрачјето на Охрид, а особено во периферните и селските населби, зачестени се кражби на бакарни предмети (каза...

Врачени Нобеловите награди за 2006

10.12.06 12:10

Шведскиот крал Карл Шеснаесетти Густав вчера  во Стокхолм на овогодинешните лауерати им ги врачи Нобеловите награди за медицина, физика, хемија, економија и литератураСедумминат...

УНДП прифати два проекти на општината

10.12.06 01:43

Селекционата комисија на УНДП ги прифати проектите за “Посредување при вработување на млади невработени со средно и високо образование – фаза 2” и “Програма за креирање на врабо...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер