Во СВР Охрид, вчера било пријавено нарушување на јавниот ред и мир со викање, на улицата .„Даме Груев“, од страна на локален жител. Притоа, тој, со тврд предмет оштетил и товарно возило.

Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира СВР Охрид.

OhridNews