Викендов во Охрид времето ќе биде променливо облачно, со повремени сончеви периоди и студено.

Дневната температура ќе се движи од -2 до 0, а минималната од -8 до -5 степени целзиусови.

Послаби врнежи од снег се очекуваат во понеделник.

OhridNews