Викендов според најавите на Управата за хидрометеоролошки работи не очекува стабилно и суво време со услови за појава на магла по котлините и речните долини.

Минималната температура ќе се движи од -1 до 4 степени, а дневната до 6 до 15 степени Целзиусови.

OhridNews