Времето викендов ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Mаксималната дневна температура во Охрид ќе достигне до 8 степени Целзиусови, информира УХМР Македонија.

Сончево и релативно топо време за овој период од годината, ќе имаме и во првата попловина од наредната седмица. Утринските температури ќе се движат во интервал од -6 до 3, а дневните од 6 до 16 степени.

OhridNews