Времето денеска претпладне на повеќе места ќе биде значително облачно, а попладне почнувајќи од север облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб ветер од западен правец.

 

За време на викендот ќе биде претежно сончево и значително потопло. Утринската температура ќе се движи во интервал од -3 до 6 степени, а дневната од 13 до 23 степени Целзиусови. Од понеделник ќе преовладува променливо облачно време со локален дожд и појава на грмежи, информира УХМР Македонија.

OhridNews