Од министерството за ватрешни работи информираат дека вчера, во 11.20 часот во Полициската станица Охрид, поради основано сомнение дека е сторител на кривично дело „тешка кражба“ било приведено 49-годишно лице од Р.Косово.

Истиот бил задржан за понатамошна постапка.

OhridNews