Во првите три дена од наредната седмица времето во Охрид ќе биде врнежливо, со максимална температура од 8 до 10 степени и минимална температура од 3 до 5 степени.

Од четврток ќе дојде до разведрување и до крајот на седмицата ќе биде сончево со повремени периоди на облачност и потопло. Максималната температура ќе се движи од 10 до 16 степени, а минималната од 4 до 7.

OhridNews