Охридските фудбалери ја продолжија серијата без пораз во Втората македонска фудбалска лига-запад откако без голови ремизираа со Дрита во Боговиње. Двете екипи одиграа добар натпревар и имаа свои прилики за погодок, но голманите и пред се очајниот терен за игра беа најголеми виновници е за „чистите мрежи“.

OhridNews