Никола Иванов од Велес, ќе ја дели правдата на мечот помеѓу Охрид – Дрита, во рамките од 12-та рунда во Втората македонска фудбалска лига-запад.

Асистенти на Иванов ќе му бидат Вјолца Изеири од Гостивар односно Влатко Ѓошевски од Скопје. Мечот на СРЦ „Билјанини Извори“ се игра в сабота во 13 часот.

  • Двојки и судии:

Кораб – Гостивар (Марјан Дејаноски/Кичево)

Тетекс – Велешта (Крумислав Ѓорѓиев/Штип)

Охрид – Дрита (Никола Иванов/Велес)

Кадино – Скопје (Јован Качевски/Струга)

Вардар Форино – Велазерими (Спире Арсов/Кочани)

OhridNews

 

Мал маратон натпревари за Охрид во Втората МФЛ