Старо место, нова енергија и шема. Познатиот паб на булеварот „Македонски Просветители“ во центарот на Охрид стана “Central Irish Pub”, кој официјално започна со работа вечерва.

Сопствениците на “Central Irish Pub” најавуваат враќање на стариот сјај на ова популарно градско место. За десеттина дена со работа ќе започне новата кујна во пабот, а се најавува и добра забава со музика во живо и атрактивни цени за сечиј џеб.

Аирлија!

OhridNews