ОГЛАСИ

Импровокација С03Е02, или кај народот позната како октомвриска Импровокација, оваа сабота во прајм тајмот на изборниот молк. 20.00 часот во добро познатиот керал на Народниот Театар во Охрид. Учествуваат актерите Стрезо Стаматовски, Никола Тодороски и Филип Кипровски, подпомогнати од домаќинот на шоуто Филип Ангеличин - Жура.


 Картите можат да се купат во музичката продавница Зи Зи Топ по цена од 150 денари преку цела недела и 200 денари на денот на шоуто, или да се резервираат на телефонскиот број075 283 066 (11.00 - 15.00 часот).


 

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 77 гласови (32%)

0д 4-6 - 161 гласови (68%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833