ЕП ракомет 2024 - OhridNews

ЕП ракомет 2024

28.01.24 19:48

Ракометарите на Франција нови Европски прваци

Репрезентацијата на Франција триумфираше на Европското првенство во...

17.01.24 10:18

Почнува Главната рунда на Европското ракометно првенство

Со натпреварите од Групата-2 денес почнува Главната рунда на Европс...

16.01.24 19:47

ЕП: Вредна победа на Македонија за крај на шампионатот

Македонската ракометна репрезентација со победа го заврши настапот ...

14.01.24 22:18

ЕП: Втор висок пораз на македонската репрезентација

Машката ракометна репрезентација на Македонија загуби и во вториот ...

14.01.24 13:46

Македонските ракометари вечерва против домаќинот Германија на Европското првенство

Македонската ракометна репрезентација вечерва од 20:30 часот против...

14.01.24 12:42

Пет репрезентации во вториот круг на ЕП во ракомет, историски…

Репрезентацијата на Словенија од групата Д, Шведска и Холандија од ...

10.01.24 23:48

Македонските ракометари поразени од Франција на отворањето на Европското првенство

Македонската машка ракометна репрезентација загуби вечерва во Дизел...

10.01.24 18:53

ЕП 2024: Охриѓани и фалангата го сардисаа Дизелдорф

Машката ракометна репрезентација на Македонија против Франција го и...

10.01.24 08:06

Македонската ракометна репрезентација против Франција на отворањето на ЕП 2024

Со натпреварот меѓу македонската и француската репрезентација вечер...