ОГЛАСИ

Кулакова: Серена користи нешто што наликува на хероин

Спорт | ЕП 2016 | 02.11.2016 09:13Посети : 1077

Клара Кукалова, 34-годишната чешка тенисерка, ја обвини Серeна Вилијамс дека користи „нешто што наликува на хероин“.Руските хакери пред еден месец на страниците на WADA (Светска антидопинг агенција), пронајдоа извештаи на кои е наведено што сé користела Серена Вилијамс со одобрение од агенцијата.

„Разочарана сум, бидејќи сето тоа се турка ‘под тепих’. Серена со дозвола на WADA користи супстанција која делува исто како и хероинот, и којашто создава еуфорично чувство“, рекла Кукалова.

„И сега ние наводно играме против тешко болната Серена, а хакерите ги открија сите информации. Потоа излезе дека Серена користела само неколку таблети. И одеднаш сето тоа се заборава и никој повеќе тоа не го споменува“, додава.

Самата Серена Вилијамс, кога руските хакери ги објавија извештаите, призна дека со одобрение на WADA користела забранет лек.


„Макфакс“
OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 4 гласови (15%)

Не - 22 гласови (85%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833