ОГЛАСИ

Отворена: До кога мили, браќа...

Отворена | Писма | 04.12.2016 07:00Посети : 2417

На политиката, или игра за возрасни деца, отсекогаш сум гледал со иронија и потсмеф. Ама резултатите од истата тá игра стално се загриженост и страф.
Денојве и презир. Како инаку да го наречам чуството шо произлегвит от глупоста на одредени медиуми.


За шо се работат!?


Низ годиниве наназат, во мене омиленото списание "Treće Oko" ќе наидаф и на некој небулози. Ама во Бр. 700 од 27 Сеп. 2016 по кој знајт кој пт, Баба Ванга е преставена како "бугарска пророчица". Му написаф на редакцијата на "Treće Oko". Не дека нешчо ќе менит, туку... (дописот е достапен на Уредникот на Ohrid News)


Се надевам дек со то шо ќе (аку) го објавет ќе покажет дек "дозволили да им промакне"!!!


И замислете!!??


На РТС 1, во квизот "Слагалица" на 30 Нов. 2016, во рубриката "Ко зна - зна", Гоце Делчев беше претставен како "македонски и бугарски револуционер"!!!???
Па, РТС! Редакцијо на "Слагалица"!


Рачунајте го ова како "фрлена ракавица" и покажите и докажите дек не сте неписмени, туку дек и вас ви се "омакло"!!!
Не се работат за политиканство и квази-патриотизам. 
Се работат факти!!! За вистина!!! 
Прет која и Боговите молчет!!! 
А имам фпечаток дек вие се доживувате за Бог на тие простори! 


Ристо Ристе


Ставовите изнесени во рубриката Писма-Колумни се ставови на авторите и редакцијата на OhridNews не сноси одоговорност за содржината на истите

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Отворена

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1234 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833