ОГЛАСИ

Кире Маркоски ги посети и израдува учениците од ОУ „Христо Узунов“

Спорт | Охрид | 28.12.2016 09:56Посети : 2922

Репрезентативецот на Македонија до 21 година и член на Работнички, Кире Маркоски ги посети и израдува учениците од Основното училиште „Христо Узунов“.

Учениците имаат можност да се дружат и разговараат со некогашниот ученик во ОУ „Христо Узунов“. Дружбата заврши со фотографирање и автограми кои ги подели еден од најдобрите млади фудбалери во Македонија.Од школотo му посакаа среќа на Маркоски кој во јуни месец следната година заедно со останатите репрезентативци ќе ги брани боите на Македонија на Европското првенство во Полска.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 68 гласови (27%)

Не - 180 гласови (73%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833