ОГЛАСИ

Фантастичнa изведба на кабаре шоуто „Two Mothers Brothers“ во Џез Ин

Занимливости | Охрид | 30.12.2016 09:10Посети : 3106

Кабаре шоуто „Two Mothers Brothers“ Vol.2 составено од охридските актери Никола Тодоровски и Стрезо Стаматовски на најдобар можен начин со фантастична изведба во Џез Ин го одбележа трeтиот роденден.

Токму во култниот охридски локал Џез Ин започна приказната за кабаре шоуто „Two Mothers Brothers“. Премиерата на Vol.2 беше во Германија, а заедно со Vol.1, Тодоровски и Стаматоски имаат настапено 80 пати на различни места.
Охридското дуо во кабаре шоуто „Two Mothers Brothers“ Vol.2 има опфатено повеќе актуелни теми, кои од срце ги насмеаја присутните во Џез Ин.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 549 гласови (31%)

Не - 1205 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833