ОГЛАСИ

Бакрачески: Во 2017 да не служи здравјето и разумот и да ни работат рацете и к'сметот

OhridNews TV | OhridNews TV | 31.12.2016 13:04Посети : 2784

Во новогодишното видео обраќање градоначалникот на Охрид Никола Бакрачески се осврна на изминатата година која, како што истакна, ќе биде запаметена за оној Охрид кој се претстави во светот во над 200 медиуми, пречека илјадници гости кои пристигнаа со новите линии, ја испрати својата прва олимпијка на Олимпијада, отпочнатата реализација на важни инфраструктурни проекти кои ќе треба да се завршат, како и по значајното враќање на долгот. 


-Препреките, турболентните мигиови и непреспиените ноќи, во ниеден момент не не поколебаа да станеме одлучно наутро, одговорно и чесно да продолжиме да им служиме на оние кои ни ја доверија честа да го водиме градот и да продолжиме да создаваме содржини кои ќе го разубавуваат и збогатуваат секојдневието.- рече меѓу другото во новогодишното обраѓање градоначалникот Бакрачески.OhrudNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

OhridNews TV

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1305 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833