ОГЛАСИ

Видео: Огнот целосно го уништи домот на семејството Садик

OhridNews TV | OhridNews TV | 09.01.2017 22:38Посети : 4958

Во пожар што се случи попладнево, целосно изгоре трошната куќа на семејството Садик на ул. „Даме Груев“ во Охрид. Огнот кој почнал од оџакот за кратко време ја зафатил целата куќа. За среќа тричленото семејство успеало на време да избега и да повика пожарна. Во пожарот нема повредени, а причинета е поголема материјална штета. Семејството Садик кое на поларни температури остана без покрив над главата, ќе преноќи кај комшиите. Упати апел до градските власти да им помогнат повторно да го изградат својот дом.Огнот целосно го уништи домот на семејството Садик


OhridNews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

OhridNews TV

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 404 гласови (40%)

Не - 88 гласови (9%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 529 гласови (52%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833