ОГЛАСИ

Поради лошто време колони камиони на преминот Богородица

Вести | Македонија | 11.01.2017 12:46Посети : 771

Од министерството за внатрешни работи информираат дека во меѓупросторот на граничните премини Богородица-Евзони, за влез во Република Грција со часови чекаат околу 70 товарни возила.Од остварените контакти со грчките колеги, било утврдено дека од 2 часот на тешките товарни возила не им се дозволува влез во Грција поради лошите временски услови и состојбата на патиштата.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 113 гласови (32%)

Не - 241 гласови (68%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833